Πυρασφάλειες Δασοπροστασίας από την Ε.Ο.Δ Μαγνησίας
2021-06-27
Η Ε.Ο.Δ Μαγνησίας στην υπηρεσία και της Π.Υ. Βόλου, συνέδραμε σημαντικά με περιπολίες πυρασφαλείας με περιοχή ευθύνης Αλυκές - Σωρό - Νότιο Πήλιο - Χάνια, καθ' όλη τη διάρκεια του Σ/Κ που είχε δείκτη επικινδυνότητας βαθμού 3.
Στις περιπολίες χρησιμοποιήθηκαν 11 διασώστες με 3 μηχανές 2 οχήματα και το επιχειρησιακό Jeep της ομάδας με πλήρη διασωστικό και πυροσβεστικό εξοπλισμό.
![](https://347e158b61.clvaw-cdnwnd.com/2ef5b0c33d0659892c0be2feaf37afe3/200001227-78f1d78f1f/206107552_144693024399645_3593190546181051731_n.jpg?ph=347e158b61)
![](https://347e158b61.clvaw-cdnwnd.com/2ef5b0c33d0659892c0be2feaf37afe3/200001228-8f5228f525/204137393_490002212293308_2497518095429735615_n.jpg?ph=347e158b61)