Ολοκληρώθηκαν δύο ακόμη πιστοποιημένα σεμινάρια Πρώτων Βοηθειών από την Ε.Ο.Δ Μαγνησίας
2022-04-03
Δύο ακόμη πιστοποιημένα σεμινάρια Πρώτων Βοηθειών - Βασικής Υποστήριξης Ζωής πραγματοποιήθηκαν το Σ/Κ που μας πέρασε από την Ελληνική Ομάδα Διάσωσης Μαγνησίας. 32 συνολικά ακόμη συμπολίτες μας εκπαιδεύτηκαν στην Βασική Υποστήριξη Ζωής τόσο σε ενήλικα (ERC BLS/AED), όσο και σε παιδί και βρέφος (ERC EPBLS) και πιστοποιήθηκαν από το Ευρωπαϊκό Συμβούλιο Αναζωογόνησης (ERC).
![](https://347e158b61.clvaw-cdnwnd.com/2ef5b0c33d0659892c0be2feaf37afe3/200001554-b61f0b61f1/277610279_327389142614505_4727724477757230449_n.jpg?ph=347e158b61)
![](https://347e158b61.clvaw-cdnwnd.com/2ef5b0c33d0659892c0be2feaf37afe3/200001555-42bf442bf6/277834685_1328292600989878_8816173519858422028_n.jpg?ph=347e158b61)