Κινητοποίηση της Ε.Ο.Δ Μαγνησίας για επιχειρήση απεγκλωβισμού στο χιονοδρομικό κέντρο Πηλίου
2022-07-09
Η Ε.Ο.Δ Μαγνησίας ειδοποιήθηκε χθες το απόγευμα να συνδράμει στον απεγκλωβισμό οδηγού δικύκλου σε πλαγιά στο Χιονοδρομικό Κέντρο Πηλίου. Άμεσα κινητοποιήθηκαν δύο οχήματα με 8 διασώστες και διασωστικό εξοπλισμό για να μεταβούν στο σημείο. Πριν όμως προλάβουν οι διασώστες να φτάσουν στην περιοχή ειδοποιηθήκαμε ότι ο απεγκλωβισμός είχε ολοκληρωθεί από κλιμάκιο της Π.Υ.
Ευχαριστούμε πολύ την Π.Υ. Βόλου για την άψογη συνεργασία και συνεννόηση.
φώτο αρχείου
![](https://347e158b61.clvaw-cdnwnd.com/2ef5b0c33d0659892c0be2feaf37afe3/200001726-238f0238f1/271797710_10226807769688297_1082631081386389045_n.jpg?ph=347e158b61)