en-Καθαρισμός της παραλίας του Αναύρου από την Ε.Ο.Δ Μαγνησίας
21/07/2019
Το Κεντρικό Λιμεναρχείο Βόλου με αφορμή τον εορτασμό της 5ης Ιουνίου 2019 ως Παγκόσμιας Ημέρας Περιβάλλοντος διοργάνωσε σήμερα στην παραλία Αναύρου Βόλου καθαρισμό ακτής και βυθού. Η Ελληνική Ομάδα Διάσωσης Μαγνησίας συμμετείχε στην εν λόγω δράση καλύπτοντας την υγειονομικά, ενημερώνοντας τους μαθητές για την ασφάλεια στη θάλασσα, αλλά και συλλέγοντας απορρίμματα.
![](https://347e158b61.clvaw-cdnwnd.com/2ef5b0c33d0659892c0be2feaf37afe3/200000601-176db18671/61703366_10157108582541067_6435048911462727680_o.jpg?ph=347e158b61)
![](https://347e158b61.clvaw-cdnwnd.com/2ef5b0c33d0659892c0be2feaf37afe3/200000602-4c29c4d23a/61880241_10157108581831067_2409280789662400512_n.jpg?ph=347e158b61)
![](https://347e158b61.clvaw-cdnwnd.com/2ef5b0c33d0659892c0be2feaf37afe3/200000603-93763946cb/62242497_10157108581186067_3866674007646404608_n.jpg?ph=347e158b61)
![](https://347e158b61.clvaw-cdnwnd.com/2ef5b0c33d0659892c0be2feaf37afe3/200000604-4677e47461/62402951_10157108580551067_1332896800566149120_o.jpg?ph=347e158b61)