en-Κάλυψη της τελετής των Θεοφανίων στο λιμάνι του Βόλου από την Ε.Ο.Δ Μαγνησίας
21/02/2020
Παρούσα και φέτος η Ελληνική Ομάδα Διάσωσης Μαγνησίας στην τελετή καθαγιασμού των υδάτων, στο λιμάνι του Βόλου. Για την κάλυψη της τελετής συμμετείχαν 8 διασώστες διαφόρων ειδικοτήτων τόσο στην παραλία όσο και στη θάλασσα (Πρώτες Βοήθειες, Ναυαγοσώστες- Δύτες Ασφαλείας κ.α.) με πλήρη εξοπλισμό, καθώς και το διασωστικό σκάφος της Ε.Ο.Δ. Μαγνησίας. Ιδιαίτερη τιμή για την Ε.Ο.Δ Μαγνησίας αποτελεί και η βράβευση μέλους του τμήματος Υγρού Στοιχείου της ομάδας, κας Ραφαηλίδη Μαρίας από το Λιμεναρχείο Βόλου για τη διάσωση ενός αλιέα στις 17/8/2019 ανοιχτά της Νταμούχαρης Πηλίου.
![](https://347e158b61.clvaw-cdnwnd.com/2ef5b0c33d0659892c0be2feaf37afe3/200000761-4c7c34c7c7/81573796_2761133947312636_5029567120644505600_n.jpg?ph=347e158b61)
![](https://347e158b61.clvaw-cdnwnd.com/2ef5b0c33d0659892c0be2feaf37afe3/200000762-22a0222a04/81728770_629549184515906_4400642750114955264_n.jpg?ph=347e158b61)