en-Εθελοντής της Ε.Ο.Δ Μαγνησίας πρόσφερε τις Α’ Βοήθειες σε τραυματισμό ηλικιωμένης στη 2ας Νοεμβρίου
10/03/2021
![](https://347e158b61.clvaw-cdnwnd.com/2ef5b0c33d0659892c0be2feaf37afe3/200000007-0302903f77/%CE%A4%CE%BC%CE%AE%CE%BC%CE%B1%20%CE%A0%CF%81%CF%8E%CF%84%CF%89%CE%BD%20%CE%92%CE%BF%CE%B7%CE%B8%CE%B5%CE%B9%CF%8E%CE%BD.jpg?ph=347e158b61)
Τις Α'Βοήθειες σε ηλικιωμένη που τραυματίστηκε σήμερα το μεσημέρι στη 2ας Νοεμβρίου, πρόσφερε ο Πρόεδρος της ΕΟΔ Μαγνησίας - εθελοντής Κώστας Τράγαλος.
Η ηλικιωμένη στην προσπάθειά της να επιβιβαστεί σε λεωφορείο του Αστικού ΚΤΕΛ, στο ύψος της κλινικής ΑΝΑΣΣΑ, έχασε την ισορροπία της κι έπεσε προς τα πίσω στο δρόμο.
Εκείνη την ώρα ο εθελοντής της ΕΟΔ περνούσε από το σημείο είδε το σκηνικό και προσέτρεξε άμεσα για την παροχή Α'Βοηθειών. Ενημερώθηκε και ο Βουλευτής ΝΔ κι Επιστημονικός Διευθυντής της κλινικής ΑΝΑΣΣΑ Κων. Μαραβέγιας, που προσέτρεξε στο σημείο, ενώ κλήθηκε και κατέφθασε στο σημείο και ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ.
Η ηλικιωμένη που είχε τις αισθήσεις της μεταφέρθηκε με το ασθενοφόρο στο Νοσοκομείο Βόλου.