en-Εκπαίδευση του Τμήματος Αντιμετώπισης Καταστροφών της Ε.Ο.Δ Μαγνησίας
10/08/2020
Το Τμήμα Αντιμετώπισης Καταστροφών της Ε.Ο.Δ Μαγνησίας πραγματοποίησε χθες εκπαίδευση στα νέα μέλη της ομάδας Drill του τμήματος (ομάδα διείσδυσης & απεγκλωβισμού από ερείπια) στον χειρισμό μηχανημάτων διάτρησης, κοπής καθώς και στις διαδικασίες έκτακτης ανάγκης και εκκένωσης.
Όλη η εκπαίδευση είναι βασισμένη στα πρωτόκολλα όπως ορίζονται από τον Διεθνή Οργανισμό του Ο.Η.Ε υπεύθυνο για τις Μαζικές Καταστροφές INSARAG, στον οποίο η Ε.Ο.Δ Μαγνησίας είναι επίσημα μέλος.
![](https://347e158b61.clvaw-cdnwnd.com/2ef5b0c33d0659892c0be2feaf37afe3/200000897-dca40dca43/105593968_257806248856875_7322560359819792237_n.jpg?ph=347e158b61)
![](https://347e158b61.clvaw-cdnwnd.com/2ef5b0c33d0659892c0be2feaf37afe3/200000898-5f9365f939/105770255_317443355959203_910976010631264472_n.jpg?ph=347e158b61)
![](https://347e158b61.clvaw-cdnwnd.com/2ef5b0c33d0659892c0be2feaf37afe3/200000899-842d8842da/105699965_717230675778452_751548831732913524_n.jpg?ph=347e158b61)
![](https://347e158b61.clvaw-cdnwnd.com/2ef5b0c33d0659892c0be2feaf37afe3/200000900-4c09c4c09e/106005158_676404823208226_5236605955897240001_n.jpg?ph=347e158b61)